Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Piast Chociwel

 

  kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
Pon Wt Sr Czw Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
             

piastchociwel.cba.pl

liga ekspertów więcejSława Sławno - Piast ChociwelSława Sławno - Piast Chociwel

aktualności

zzpnJako początek życia sportowego i kultury fizycznej w Chociwlu uznaje się 1948r., ponieważ wówczas powstał u nas Ludowy Klub Sportowy "Piast", nad którym patronat przejęła Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska". Animatorami tego wydarzenia byli: Włodzimierz Bebkiewicz, Michał Dziabko, Roman Krawczyk i Kazimierz Mąka i to właśnie oni weszli w skład utworzonego wówczas zarządu.

Boisko zostało zbudowane w czynie społecznym przez mieszkańców naszego miasta, dzięki pomocy finansowej Rady Wojewódzkiej Wychowania Fizycznego. Udział w rozgrywkach nasza drużyna rozpoczęła od najniższej klasy "C", jednak już po pierwszym roku swoich osiągnięć uzyskała awans do klasy "B" ligi okręgowej.

W 1952r. poza dotychczasową sekcją piłki nożnej, utworzono również sekcję bokserską, lekkoatletyczną, piłki siatkowej oraz tenisa stołowego. Również od tego roku patronat nad klubem objął POM i utworzono kolejną drużynę piłkarską-drużynę juniorów.Wszystkie sekcje dobrze się rozwijały i osiągały znaczne sukcesy, m.in dzięki pomocy finansowej napływającej z rożnych stron naszej gminy i województwa (POM,Gmina Spółdzielnia "S.CH.", Zespół PGR Chociwel).

W 1953r.dzięki pomocy ze stron władz powiatu i województwa zbudowano stadion, który miał boisko, widownię oraz urządzenia lekkoatletyczne. Pionierów ruchu sportowego zaczęli zastępować młodsi miłośnicy tej dziedziny.W zarządzie pozostali jedynie Włodzimierz Bebkiewicz i Michał Dziapko, obok nich zasiedli: Stanisław Fedoryszak,Zbigniew Salak,Henryk Baran,Jan Pardel i Zbigniew Dubis.

W 1956 r. po reorganizacji POM rozpoczęły się problemy finansowe w klubie, co doprowadziło do likwidacji wszystkich sekcji piłki siatkowej i piłki nożnej, które grały wówczas w II lidze. Pozostała tylko jedna sekcja piłki nożnej.Można było spotkać się z sytuacją, gdyż sami zawodnicy lub członkowie zarządu z własnych środków płacili wynagrodzenia sędziom za ich udział w rozgrywkach.Stan taki poprawił się w 1960r,, niestety nie trwało to zbyt długo-do 1962r.Wówczas nastał szczególnie trudny okres, w którym wyposażenie w sprzęt było bardzo ubogie. Klub miał jedynie 13 par butów dla piłkarzy, w których juniorzy i seniorzy grali na zmianę. Dochody z imprez były skromne. Pracą klubu kierowali wówczas Wicenty Anioł, Włodzimierz Bebkiewicz, Zbigniew Salak, Jan Pardel, Zbigniew Dubis, Aleksander Kryj i Irena Janecka. W 1968r.przewodniczącym zarządu został Janusz Kokociński, a klub liczył 110 członków.

W 1972r sportowcy uzyskali boisko treningowe, którego budową zajął się Powiatowy Ośrodek Sportu, turystyki i Wypoczynku. W kolejnych latach zostało ono ogrodzone,p ostawiono nowy pawilon - szatnię, zwiększono liczbę ławek na widowni, zbudowano płytę taneczną. Działania te pozwoliły na prowadzenie na naszym stadionie wielu imprez sportowych, turniejów, dożynek i innych festynów czego doświadczamy do dziś.

CZASY WSPÓŁCZESNE:

Od 10 lipca 2000r. w zarządzie LKS "PIAST" zasiedli:
- Lesław Baran (prezes zarządu),
- Romuald Mastalski (v-ce prezes),
- Tadeusz Bożek (v-ce prezes),
- Dariusz Dziakowicz (sekretarz),
- Jan Babirecki (skarbnik),
- Jerzy Górski (członek zarządu)
oraz Ryszard Araszkiewski (członek zarządu).

8 września 2001r. doszło do zmian pełnionych przez wymienione osoby funkcjach. Prezesem został Tadeusz Bożek, natomiast Lesław Baran stał się członkiem zarządu, pozostałe funkcje nie uległy zmianie. W konsekwencji przeprowadzenia kilkunastu posiedzeń tej grupy udało się uzyskać dodatkowe środki finansowe na rozwój naszego klubu, zakup dodatkowego sprzętu. Działalnośc zarządu doprowadziła również do remontu płyty głównej stadionu miejskiego, odwodnienia boiska, remontu budynku administracyjnego oraz odmalowano ławki, trybunę i "budki" dla zawodników rezerwowych.

W 2002r. Doszło do zawarcia umowy o połączeniu klubów PIAST Chociwel i PŁOMIEŃ Lisowo, czego efektem było rozpoczęcie rozgrywek ligowych przez powstały PIAST II Lisowo w klasie"A". Obie drużyny pomimo ciągle pojawiających się przeszkód, zaczęły ostatecznie odnosić znaczące sukcesy. W określony stopniu było to spowodowane z rotacją zawodników poprzez przejście z drużyny juniorów do seniorów oraz wymienność zawodników pomiędzy zespołami.

22 sierpnia 2002r.doszło ponownie do zmiany składu oraz pełnionych funkcji wśród członków zarządu LKS "Piast". Przedstawiał się on następująco:

- Tadeusz Bożek- prezes zarządu,
- Stanisław Szymczak- v-ce prezes,
- Antoni Kulawik- v-ce prezes,
- Dariusz Dziakowicz- sekretarz,
- Jadwiga Bożek- skarbnik,
- Lesław Baran- członek zarządu,
- Jerzy Górski- członek zarządu,
- Romuald Mastalski - członek zarządu,
-Leszek Konieczny- członek zarządu.

Okres kadencji tego zespołu trwał ponad cztery lata. Emocji w trakcie meczy ligowych rozgrywanych na naszym stadionie oraz w trakcie meczy wyjazdowych nie brakowało, jednak w sezonie 2005/2006 nasi sportowcy osiągnęli to na co wszyscy czekali od dawna - awans do V ligi ( 3 czerwca 2006r). Zespól seniorów prowadził wówczas Janusz Skrobiński, juniorów-Piotr Stolarczyk, natomiast trampkarzy -Marek Ufnal. Zespołowi Piast II Chociwel pomimo wielkiego poświęcenia i trudu nie udało się osiągnąć tak znaczącego wyniku - trenerem był Andrzej Jeżyna.

Z dniem 1 stycznia 2007 r.doszło do kolejnych zmian w składzie i pełnionych funkcjach zarządu, co przedstawiało się następująco:
- prezes zarządu Tadeusz Bożek,
- v-ce prezes Romuald Mastalski i Antoni Kulawiak,
- sekretarz- Dariusz Dziakowicz,
- skarbnik- Jarosław Jaźwiński,
- członkowie:
- Piotr Szymczak
- Leszek Konieczny
- Jadwiga Bożek
- Sławomir Kisiel.

Nadrzędnym celem stało się utrzymanie naszej grupy w V lidze, czego udało się dokonać bez większych problemów. Pojawiła się nawet szansa na wejście do IV ligi, która w sezonie 2007/2008 została przez naszych piłkarzy szczęśliwie wykorzystana. Przez 3 lata nasz zespół występował w IV lidze. W Każdym sezonie Piast dzielnie bronił się przed spadkiem. Na pewno największą atrakcją grania w gronie IV ligowców było wygrane spotkanie przed własną publicznością ze znaną w województwie Gwardią Koszalin (2-0). Nie zabrakło też derbowych meczy z Sarmatą. Jednak w sezonie 2010/2011 nasz zespół opuścił grono IV-ligowców. Od sezonu 2011/2012 Piast występuje w Wojewódzkiej Lidze Okręgowej ( dawnej V lidze). Jednak aspiracje są wyższe, i każdy liczy ,że Piast już niedługo wróci do IV ligi.

źródło: Gazeta Chociwelska, Sierpień 2008r. ( aktualizacja - serwis piastchociwel.cba.pl, Styczeń 2012)

tabela IV ligi

IV liga zachodniopomorska

  Drużyna M Ptk
1. Chemik Police 30 86
2. Błękitni II Stargard 30 69
3. Flota Świnoujście 30 51
4. Odra Chojna 30 49
5. Ogniwo Babinek 30 45
6. Stal Szczecin 30 43
7. Zorza Dobrzany 30 41
8. PIAST CHOCIWEL 30 40
9. Biali Sądów 30 39
10. Iskra Golczewo 30 37
11. Dąb Dębno 30 36
12. Mierzynianka Mierzyn 30 35
13. Arkonia Szczecin 30 34
14. Wybrzeże Rew. Rewal 30 34
15. Błękit Pniewo 30 28
16. Wicher Brojce 30 20
więcej

poprzedni mecz

12. kolejka
Piast Chociwel       Odra Chojna
Piast Chociwel 1 : 2 Odra Chojna

następny mecz

13. kolejka
Iskra Golczewo       Piast Chociwel
Iskra Golczewo 3 : 1 Piast Chociwel