20 06 2019 21:33 - Liga || Jakub Procyk - podziękowanie

Liga icon
W związku z zakończonym sezonem i deklaracją o zakończeniu mojej przygody z piłką nożną chciałem Wam serdecznie podziękować za cały wysiłek oraz chęci do uprawiania tej dyscypliny sportu.
 Mam nadzieję, że przyszłość Piasta malować się będzie w kolorowych barwach, a Wy swoim zaangażowaniem, chęciami i wytrwałością sprawicie, że nasz klub będzie święcił jeszcze niejeden sukces.
Niektórzy z Was nie mają jeszcze 25 lat, a ja dokładnie tyle lat spędziłem na boisku, sezon w sezon i życzę Wam, a także i sobie abyście byli w stanie, a przede wszystkim mięli chęci i nieustanną pasję aby dawać z siebie wszystko dla klubu, kolegów i nielicznych prawdziwych kibiców LKS PIAST.
Z tego miejsca dziękuje także trenerom, działaczom, gospodarzom obiektu za całe poświęcenie dla naszego klubu wyrozumiałość względem moich wad i czasami trudnego charakteru.
Te lata z Wami wszystkimi to była fantastyczna przygoda. Do zobaczenia na meczach, odtąd będę Was dopingował i wspierał zza linii bocznej.
DO BOJU PIAST!!!

20 06 2019 21:19 - Liga || Kolejka nr 15

Liga icon
  W ostatnim meczu rundy wiosennej Piast mierzył się w Pyrzycach z miejscowym Sokołem zakończonym przed czasem bezbramkowym wynikiem 0:0. Pierwsze 15 minut spotkania to spokojna gra naszych zawodników skupiająca się na grze obronnej popartej na szybkich wyjściach z kontry. Od 20 minuty to Piast przejął inicjatywę w tym spotkaniu i mieliśmy kilka dobrych okazji na strzelenie bramki, lecz zabrakło skuteczności i szczęścia pod bramką przeciwnika. Sokół zdołał raz zagrozić naszej bramce w 40 minucie spotkania, ale Ufnal bardzo dobrze obronił strzał z bliskiej odległości. W drugiej połowie zobaczyliśmy więcej walki i ambicji na boisku pomiędzy zespołami popartej chęcią zdobycia bramki. W 60 minucie niestety sędzia musiał przerwać zawody z powodu nadejścia nawałnicy, ogłosił dziesięciominutową przerwę. Jak się później okazało było to bez skutku ponieważ boisko zostało na tyle zalane, że niestety nie nadawało się do dalszej gry. Po konsultacji z kapitanami zespołów mecz zakończył się wynikiem z boiska,  co okazało się bardzo dobra decyzją bo padający deszcz nie odpuszczał a zawodnicy narażeni byli na utratę zdrowia grając w takich warunkach.

Skład: Ufnal, Procyk, Omelaniuk, Kozieł, Kortus, Hyriak, Sosna, Dudziak, Olesiński, Korpus, Łonyszyn nie grali: Sadowski, Lak, Szymczak.

Obecnie zawodnicy maja przerwę w treningach i meczach aż do 9 lipca, wówczas odbędzie się pierwszy trening o godzinie 17.30 na stadionie głównym, na który już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do reprezentowania naszych barw klubowych. O wszystkich informacjach odnośnie transferów, sparingów itd. będziemy informować na bieżąco.

ZARZĄD LKS PIAST CHOCIWEL

11 06 2019 22:17 - Liga || Kolejka nr 13 i 14

Liga icon
W 13 kolejce rundy rewanżowej Piast uległ na stadionie w Sądowie 2:0. Od samego początku to Biali mieli przewagę i starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę jako pierwsi. Piast w dużym osłabieniu kadrowym ( brak Omelaniuka,Kortusa, Rusina, Łonyszyna, Kozła, Guściory M.) starał się godnie bronić swojej bramki do 40 minuty spotkania, wówczas pierwszą bramkę zdobył zawodnik Białych nie dając szans naszemu bramkarzowi. Kilka minut później gospodarze podwyższyli na dwa do zera za sprawą Gicewicza. Druga połowa można powiedzieć że się odbyła bez większych szans na zdobycie bramki przez jednych czy drugich. Było więcej walki dużo niedokładności po obydwu stronach a pogoda nie sprzyjała ze względu na upał który panował tego dnia.

Bramki:

1-0 40' Walusiak
2-0 44' Gicewicz

Skład: Ufnal, Procyk, Guściora K., Mikanik, Olesiński (46' Szymczak), Hyriak, Sosna, Lak (46' Sadowski), Korpus, Żaba, Dudziak.

KOLEJKA NR 14

Piast na własnym obiekcie podejmował v-ce lidera rozgrywek Iskierkę Szczecin. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie a zwyciężyła Iskierka 2:1 choć wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Pierwsi na prowadzenie wyszli nasi zawodnicy za sprawa Igora Korpusa, który pewnym strzałem umieścił piłkę nad bramkarzem. Iskierka doprowadziła do wyrównania w 19 minucie, chwilę zawahania naszych obrońców wykorzystał zawodnik gości i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. Drugą bramkę zdobyli z rzutu karnego po wcześniejszym odgwizdaniu przewinienia przez sędziego. W drugiej połowie Piast starał się wyrównać za wszelką cenę. Piłka trafia w poprzeczkę po strzale Żaby. Do samego końca goście skutecznie się bronili a nasz zespół jak bezradny bił głową w mur. Za tydzień ostatni mecz rundy wiosennej i czeka nas dłuższa przerwa.