aktualności

zzpn

20 06 2017 20:34 - Liga || Honorowe pożegnanie Piasta z IV-ligą.

Liga icon
W swoim ostatnim meczu na poziomie IV-ligi Piast po dobrym meczu honorowo pożegnał się ze swoimi kibicami pewnie pokonując rywala z Kamienia Pomorskiego 4-2, grając od 40 minuty w dziesiątkę.

Od początku Piast dobrze dysponowany przejął inicjatywę i już w 25 sekundzie Wieliczko marnuje setkę. Kolejne chwila i kolejna setka Wieliczki a po paru minutach Rusina. Rywal w tej części raz był bliski bramki jednak dobrze interweniował Roguski. Pierwsza bramka pada w 18 min. Dwójkowa akcja Hyriaka z Procykiem i dobre zagranie do Wieliczko. Tym razem nasz napastnik zachował spokój i strzałem lewą nogą otworzył wynik. Drugi gol to dobre dośrodkowanie Rusina z rzutu wolnego i gol głową Procyka. Gdy wydawało się, że mecz jest pod pełną kontrolą niepotrzebny faul Kozieła (w pożegnalnym meczu w barwach Piasta) i gramy w dziesiątkę. Ta sytuacja na chwilę zatrzymała nasz zespół a rywal po kontrze strzela bramkę kontakotwą.

Druga połowa to wycofanie zespołu i gra z kontry, która tego dnia była popisem naszej drużyny. Dwie wzorcowe kontry i dwa gole Wieliczko po przerwie pokazały, że my również potrafimy strzelać gole. Ostatnia akcja to honorowe trafienie rywala i ostatecznie wygrywamy na koniec dwu-letniej przygody z IV-ligą 4 - 2 odnosząc jednocześnie pierwsze zwycięstwo na wiosnę na własnym obiekcie.

Piast Chociwel - Gryf Kamień Pom. 4 - 2 (2 - 1)

1 - 0 18' Wieliczko
2 - 0 30' Procyk
2 - 1 45'+1
3 - 1 73' Wieliczko
4 - 1 76' Wieliczko
4 - 2 90'+3

Piast: Roguski (81' Markiewicz) - Omelaniuk, Orman, Guściora, Kozieł, Sosna, Hyriak, Procyk, Lisowski (61' Kwiatkowski), Rusin (62' Rybka), Wieliczko (79' Sinkowski).

Czerwona kartka (2ןk): 40' Kozieł (Piast)

sędzia: Wilkanowski T Bitel P Jechna M (ZZPN Szczecin)

16 06 2017 20:50 - Liga || Ostatnia kolejka początkiem zmian...

Liga icon
W sobotę 17.06 Piast zagra ostatni mecz ligowy jako IV-ligowiec podejmując na koniec przygody z tą klasą rozgrywkową Gryf Kamień Pomorski.

Piast po spadku zagra o godzinie 16.00 mecz po którym, dojdzie do pożegnań i zmian w Kadrze zespołu. Ostatni raz w barwach Piasta na boisku będziemy oglądać: Tomasza Kozieła, Adama Rusina - dwóch kapitanów, którzy po wielu latach gry zapowiedzieli zawieszenie karier piłkarskich. Odejdzie również po sezonie Rafał Sinkowski (szuka Klubu) oraz Patryk Małek (powrót do Arkonii Szczecin). Pod znakiem zapytania stoi dalsza gra Mateusza Rybki, który zamierza wyjechać zawodowo zagranicę.

Pozostali zawodnicy wraz z nowymi przymierzanymi do gry w Piaście pozostają i wznowią zajęcia treningowe przed Ligą Okręgową z dniem 13.07. Piast w okresie przygotowawczym zagra pięć gier kontrolnych kolejno z:

15.07 Wybrzeże Rewal (Niechorze)
22.07 Jeziorak Szczecin (Szczecin)
29.07 Iskierka Szczecin (Szczecin)
05.08 Iskra Golczewo (Chociwel)
12.08 Olimp Złocieniec (Złocieniec)
19/20.08 - inauguracja sezonu.

Do zespołu w ostatnim tygodniu włączono czterech wychowanków z Juniorów, którzy będą na stałe trenować z pierwszym zespołem. Piasta w nowym sezonie po analizie sytuacji oraz długich rozmowach na linii Zarząd - Trener dalej poprowadzi dotychczasowy szkoleniowiec. Zadaniem na nowy sezon przed Piastem to zbudowanie nowej odmłodzonej drużyny opartej na zawodnikach z regionu, którzy u boku doświadczonych m.in: Procyka, Hyriaka, Ormana, Wieliczko, Omelaniuka, Lisowskiego mają grać o górne rejony ligowej tabeli.

O wszystkich ruchach Kadrowych będziemy informować na bieżąco.

Sobota; 17.06.2017 godzina 16.00
34 kolejka IV ligi - Stadion Miejski
Piast Chociwel - Gryf Kamień

08 06 2017 12:46 - Liga || Niewykorzystana szansa...

Liga icon
Niestety środowa potyczka ligowa z Jeziorakiem Szczecin na własne życzenie powoduje praktycznie degradację Piasta do Szczecińskiej Klasy Okręgowej po dwóch latach gry w IV-lidze.

Piast bez Procyka (pauza za kartki) z Rybką i Rusinem grającymi z kontuzjami grał pod presją wyniku. Tylko wygrana przedłużała szansę na utrzymanie i aż do 70 minuty Piast prowadził mając pod kontrolą spotkanie. Bramka w 12min Sinkowskiego dawała upragnione punkty. Niestety kluczowy dla meczu był fragment gry pomiędzy 60 a 70 minutą. Wtedy to nasza drużyna marnuje pięć stuprocentowych okazji. Dwukrotnie Lisowski oraz Kwiatkowski, Rybka i Wieliczko nie dobijają rywala i to srogo się zemściło. Sześć minut wystarczyło rywalom na strzelenie trzech goli i pogrążenie Piasta. Porażka 3 -1 na własne życzenie była niestety podsumowaniem gry naszej drużyny w tym sezonie. Wiele sytuacji bramkowych i niemoc strzelecka w idealnych szansach tak grał Piast w tym sezonie.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Piast praktycznie spadł a szanse na utrzymanie są już tylko praktycznie matematyczne.

Piast Chociwel - Jeziorak Szczecin 1 - 3 (1 - 0)

1 - 0 19' Sinkowski