aktualności

zzpn

Piast Chociwel 0-2 Świt Skolwin Szczecin - relacja

Liga icon
W sobotę o godzinie 17:00 na stadionie Miejskim w Chociwlu , w dość słonecznej aurze , naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny. Jak później się okazało, niestety górą w tym pojedynku okazał się zespół Świtu Skolwin Szczecin który pokonał naszą drużynę 0:2(0:1). Poniżej relacja ze spotkania.

Relacja:
I połowa:
Od pierwszych minut widać było o co gra nasz zespół, zawodnicy wyszli na boisko z chęcią zdobycia pierwszych 3 punktów w lidze. Początek spotkania toczył się w bardzo szybkim tempie, zawodnicy Świtu nie mogąc dostać się w pole karne naszego zespołu, próbowali oddawać strzały z dalszego dystansu, które były niecelne, a jak już piłka leciała w światło bramki to  pewnie wychwytywał ją M.Walicki. Nasz zespół także miał problemy z dostaniem się w pole karne Świtu. Pierwszy strzał dla naszej drużyny oddał P.Szymczak , lecz  był on bardzo nie udany. W 36 minucie Świtowcy wykonywali rzut rożny, wrzucona piłka w pole karne, mijała naszych zawodników, aż w końcu dopadł do niej Binkowski i umieścił ją w bramce naszej drużyny. Nasz zespół jeszcze nie ochłonął po straconej bramce a mógł już przegrywać 0-2, jednak strzał napastnika gości minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez M.Walickiego. W ostatnich minutach pierwszej połowy to naszej drużynie zabrakło szczęścia. Po rzucie rożnym wykonywanym przez nasz zespół, najwyżej do piłki wyskoczył J.Procyk, strzał naszego stopera trafił w poprzeczkę, a dobijający głową B.Rusin niestety nie trafił w światło bramki.

II połowa:
Druga połowa rozpoczęła się bardzo obiecująco dla naszej drużyny, już po paru minutach strzał głową P.Szymczaka muśnięty czubkami palców przez bramkarza gości ląduje na poprzeczce , niestety piłka nie przekroczyła linii bramkowej i sędziowie nakazali kontynuować grę. W tym momencie to Piast przejął inicjatywę na boisku , lecz goście skutecznie bronili dostępu do swojej bramki. W kolejnej akcji M.Kortus oddał kąśliwy strzał z 30 metrów, bramkarz gości z wielkimi problemami obronił ten strzał. W 75 minucie goście przeprowadzili atak, zakończony bramką. Piłkarze Świtu wymienili kilka podań przed polem karnym , napastnik oddał strzał , piłkę zmierzającą w kierunku bramki, chciał jeszcze wybić K.Lisowski jednak ta odbiła się od naszego zawodnika i wpadła do bramki. Ostatnie minuty to nieskuteczne ataki naszej drużyny, goście ograniczyli się tylko do kontrataków. Mimo walki do końca nie udało się naszej drużynie odrobić strat.

Wielkie podziękowania dla kibiców Piasta za doping. Wyróżnić trzeba też dwóch kibiców którzy mimo niekorzystnego rezultatu dopingowali swój zespół od 1 do 90 minuty .Miejmy nadzieję że już w następnym spotkaniu szczęście uśmiechnie się do naszego zespołu, i piłka zacznie wpadać do bramki rywali.

Piast Chociwel 0-2(0-1) Świt Skolwin Szczecin