aktualności

zzpn

Dobry mecz Piasta.

Liga icon
W środowym spotkaniu ligowym zespół Piasta po bardzo dobrym meczu pokonał wyżej notowanego rywala z Polanowa na jego boisku 2 - 0.

Piast po długiej rannej podróży od pierwszej minuty zagrał bardzo odważnie nie pozwalając gospodarzą na budowanie akcji skrzydłami. Gryf zaskoczony i zmuszony do grania długich piłek był łatwym do zatrzymania przez dobrze grająca linię obrony. Częste przejmowanie piłki stwarzały szanse dla Piasta. W 11min groźnie strzela Rusin, chwilę później ładna akcja prawym skrzydłem i Sosna bliski gola. Wreszcie strzał Rusina w 27min minimalnie przychodzi nad poprzeczką. Dobra gra zostaje nagrodzona w 39min strzał Sosny zza pola karnego i piłka ląduje w samym okienku.

Druga połowa to dalsza konsekwentna gra Piasta. Już w pierwszych minutach po przerwie powinniśmy prowadzić jednak Rusin przegrywa pojedynek sam na sam a kilka dośrodkowań o centymetry przechodzą od bramki. Wreszcie nadchodzi 72min kolejna akcja Piasta i strzał Małka sparowany do boku przez bramkarza Gryfa. Nadbiegający Sosna strzałem pod poprzeczkę podwyższa wynik a nasz młody wychowanek zalicza drugiego gola w spotkaniu. Końcowy kwadrans to pełna kontrola wydarzeń na boisku i zasłużone choć nieoczekiwane zwycięstwo staje się faktem. Polanów przez całe spotkanie nie stworzył żadnej dobrej bramkowej okazji co pokazuje, jak dobrze w środowe przedpołudnie grał Piast. Wygrana zasłużona a zarazem bardzo cenna dla sytuacji w ligowej tabeli.

Już w sobotę do Chociwla zawita lider tabeli Energetyk Gryfino. Mecz trudny jednak wygrana w Polanowie pokazuje, że z każdym można powalczyć o punkty i miejmy nadzieję, że tak będzie w pojedynku zaplanowanym na godzinę 16.00.

Gryf Polanów - Piast Chociwel 0 - 2 (0 - 1)

0 - 1 39' Sosna Kacper
0 - 2 72' Sosna Kacper

Piast: Markiewicz - Kozieł, Procyk, Orman, Omelaniuk, Rybka (73' Kalinowski), Hyriak, Sosna, Wieliczko, Sinkowski (65' Małek), Rusin (84' Giżycki).