aktualności

zzpn

Piast zawalczył na inaugurację.

Liga icon
Pozytywnie wypadła inauguracja sezonu dla Piasta. Nasz drużyna po dużych zmianach Kadrowych pokazała ciekawą grę na trudnym terenie w Brojcach remisując 1 -1. Wynik pozostawia niedosyt gdyż Piast był drużyną lepszą.

Od pierwszej minuty nasza drużyna zagrała odważnie i raz po raz nękała defensywę rywala. W pierwszej odsłonie Piast stworzył kilka okazji bramkowych jednak albo brakowało skuteczności w stuprocentowych sytuacjach albo sędzia zawodów nie odważył się podyktować rzutów karnych przynajmniej w dwóch przypadkach. Krzywdzące decyzje arbitra przy własnej nieskuteczności zemściły się tuż przed przerwą. Błąd Roguskiego i to faworyt przedmeczowy prowadzi do przerwy 1 - 0. Druga odsłona to falowe ataki Piasta i kilka kolejnych szans bramkowych. Niestety piłka długo nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Raz piłka zatrzymuje się na słupku a za chwilę prawidłowa bramka i niezrozumiała decyzja o spalonym długo powodowała nerwowość na boisku. Na szczęście przewaga została udokumentowana wyrównaniem w 68min kiedy to wprowadzony kilka chwil wcześniej Kaczmarek wykończył podanie Szwądera. Bramka jeszcze bardziej zmobilizowała Piasta do poszukania kolejnego gola. Dobre szanse Kwiatkowskiego, Szwądra, Wieliczko oraz w ostatniej akcji Hyriaka na szczęście dla gospodarzy broni najlepszy wśród nich bramkarz i mecz kończy się remisem.

Podsumowując tylko i aż punkt na inaugurację. Piast zagrał dobry mecz i pokazał, że na tle możnych ligi potrafi walczyć jak równy z równym. Cieszy ilość stwarzanych sytuacji co pokazuje spore możliwości naszej nowej drużyny. Warto zaznaczyć udany debiut w pełnym wymiarze czasowym młodego 16-letnieo Igora Korpusa, który pokazał spore umiejętności w tak trudnym spotkaniu.

Wicher Brojce - Piast Chociwel 1 - 1 (1 - 0)

1:0 - 45' - Jakub Pierścionek
1:1 - 68' - Amadeusz Kaczmarek

Piast: Roguski - Strugarek, Procyk, Omelaniuk, Guściora (65' Kaczmarek), Hyriak, Sosna, Korpus, Kwiatkowski, Wieliczko (85' Giżycki), Szwąder.

Za tydzień w niedzielę 27.08 (z powodu dożynek na stadionie) Piast w roli gospodarza zagra z kolejnym faworytem tego sezonu Flotą Świnoujście. Mecz rozpocznie się na Stadionie Miejski o godzinie 17.00